WAT!
Wild about Textile!
Federaal project ten gunste van -26-jarigen die tot de risicogroepen behoren
Actie 1: TOELEIDING naar het textielonderwijs
Om jongeren aan te trekken naar het textielonderwijs en finaal naar een tewerkstelling in de textielsector worden verschillende acties uitgerold:
- Deelname aan (techniek)events voor jongeren en projecten voor jongeren over textiel;
- Geven van verschillende workshops textiel aan jongeren;
- Deelname aan opendeurdagen van scholen met textielopleidingen;
- Het ontwikkelen en uitwerken van een nieuwe workshop voor jongeren;
- Ondersteunen van duale opleidingstrajecten die interessant zijn voor de sector;
- Bedrijven motiveren om deel te nemen aan events, workshops of om bedrijfsbezoeken voor jongeren te organiseren.
Actie 2: TOELEIDING naar de textielsector
De textielsector heeft een vervangingsbehoefte van zo’n 800 arbeidsplaatsen op jaarbasis. Dit is behoorlijk wat, wetende dat er weinig textielgekwalificeerde personen beschikbaar zijn op de arbeidsmarkt. De vergrijzingsgraad in de sector is hoog en de sector heeft nood aan instroom van jonge medewerkers.
Om jongeren uit risicogroepen toe te leiden naar een job in de sector, zullen we jongeren via persoonlijke contacten informeren over jobs, beroepsopleidingen en vacatures in de textielsector.
We benaderen de jongeren via:
- Deelname aan jobbeurzen;
- Het organiseren van infosessies textiel;
- Het ontwikkelen en uitwerken van een ‘textiel ontdekkingsbox’ om jongeren tijdens beurzen en infosessies op een beklijvende manier kennis te laten maken met innovatieve, circulaire en duurzame producten en productieprocessen.
Actie 3: OPLEIDING en BEGELEIDING van jongeren voor en/of tijdens de ingroeibaan
We geven jongeren uit risicogroepen extra opleidingskansen en extra begeleiding tijdens een praktijkopleiding en/of werkervaring door:
- Beroepsopleidingen ‘textiel’ te organiseren en te geven voor -26-jarige werkzoekende jongeren;
- Het inzetten van textieltrainers (op de werkvloer) tijdens de ingroeibaan;
- Bedrijven te ondersteunen bij het opleiden van jonge medewerkers op de werkvloer door:
- Peter/meter-opleidingen voor ervaren medewerkers te organiseren;
- Gestructureerde opleidingsplannen aan te leveren.
Actie 4: PROMOTIE acties 1-2-3
Het primaire doel is jongeren te stimuleren om deel te nemen aan de initiatieven die de textielsector in het kader van dit project organiseert en hen te motiveren voor een loopbaan in de sector.
Daarnaast wordt ingezet op het promoten van textielonderwijs, de sector zelf, de diverse beroepen en de carrièremogelijkheden die zij biedt.
Tot slot willen we jongeren blijven inspireren door hen, na deelname aan één of meerdere projectacties, een goodiebag en een informatief pakket te overhandigen.



